Automobilio radiatorius

Automobilio radiatorius yra skirtas palaikyti automobilio variklio darbinę temperatūrą. Veikimo principas:

Kol automobilio variklis šaltas, aušinimo skystis cirkuliuoja tik per vidinę variklio aušinimo ir pečiuko sistemą. Tai leidžia automobilio varikliui sušilti greičiau. Varikliui pasiekus darbinę temperatūrą, t.y. ~90 laipsnių, aušinimo skystis pradeda cirkuliuoti pilnu aušinimo sistemos ratu, per radiatorių ir vėl atgal į vidinę variklyje esančią aušinimo sistemą.

Sutrikus aušinimo sistemos darbui ar pažeidus jos sandarumą, atsiranda didelė tikimybė perkaitinti variklį ir galimas automobilių radiatorių remontas. Tokiu atveju remonto trukmė ir kaštai smarkiai išauga. Todėl mes rekomenduojame:

  • Stebėkite ar po Jūsų automobiliu neatsiranda skysčių;
  • Vairuodami nepamirškite pasitikrinti ar nekyla automobilio temperatūra;
  • Skydelyje pamačius perspejimus, dėl pakilusios variklio temperatūros, iš karto sustokite ir leiskite atvėsti varikliui;
  • Važiuojant į servisą atlikti bet kokius darbus, visada paprašykite, kad meistrai patikrintų ar netrūksta aušinimo skysčio.

Aušinimo skystis iš aušinimo sistemos savaime dingti negali. Pastebėjus, jog skystis sistemoje mažėja, rekomenduojame patikrinti jį pas mus – specializuotame automobilių radiatorių remonto servise.